Ort: Svedala
Område: Svedala
Adress: Industrigatan 33
Lokaltyp: Lager
Storlek: 200 m²
Jonas Johansson
[email protected]
0736-63 00 29
Nu finns möjligheten att hyra en nyrenoverad lagerlokal med bra adress och läge i Svedala industriområde.
Det är en ljus och fräsch lagerlokal med många möjligheter att anpassa den efter just ert företags behov. Lokalen erbjuder mycket goda möjligheter för verksamheter som behöver lager, butik/showroom och kontor på samma plats. De sista bilderna i annonsen visar inspiration på hur det eventuellt skulle kunna inredas.
En lokal är ca 100 kvm med en fördelning där 65,1 kvm är på nedre plan och 31,8 kvm är det på det övre. Lokalen erbjuder en entrédörr bredvid en stor 4-delad vikport (3,5 m x 4,2 m) tillsammans med fönster ovan för fantastiskt ljusinsläpp. Takhöjd är ca 6 m.
OBS: Ifall behovet finns kan man slå ihop/öppna upp två lokaler (antingen på bredden eller längden) om man vill ha en större lokal på ca 200 kvm.
Till lokalen tillhör 2 parkeringsplatser och även plats för gemensamma parkeringsplatser.
Varje lokal är förberedd med vatten och avlopp för kök/pentry samt för wc/dusch.
Varje lokal har egen värmepump luft/luft som respektive lokal ansvarar för och betalar förbrukning för. Fastighetsmätare i el centralen. Individuella mätare i lokalerna. Varje lokal har även en egen ventilationsanläggning som respektive lokal ansvarar för.
Fibernät är anslutet.
två stycken identiska lokaler är hyreslediga, först till kvarn!
Varmt välkomna på visning!